Post Syndicated from original https://vasil.ludost.net/blog/?p=3444
За да докарам поне един post тая година (щото не е ясно дали ще намеря време за повече), ето една равносметка за миналата година:
– Оживяхме, и не карахме вируса;
– Малките зверове растат усилено и правят всякакви интересни и опасни открития;
– Жена ми още не ме е убила;
– Успяхме да случим FOSDEM преди големите заразявания и затваряния;
– За да успявам да работя и да съм около семейството, правихме всякакви странни неща – работа от вкъщи, от Бургас, пътувах си с цялата техника и т.н.. Много се разглезих с квадратния монитор и хубавата клавиатура, та пренасянията ми не са толкова прости 🙂 ;
– На практика цялото лято го изкарах в Бургас, ДОРИ ме заведоха няколко пъти на плаж (и спокойно мога да кажа, че все още не ми харесва) (и ми напомниха да спомена, че не съм си свалил кубинките на плажа);
– Годината като цяло показа, че работата от вкъщи поне за мен се получава. Допълнителен плюс е, че мога да си ползвам шумната Model M клавиатура без целия офис да иска да ме удуши (освен когато забравя да си mute-на микрофона);
– “Кривото” на ъгъла на “Дондуков” и “Будапеща” го закриха още преди пандемията, но ние пренесохме ИББ online на b.1h.cx (една BBB инстанция на машина на Мариян). Малко се промениха посетителите, но пък така успяваме да се видим с доста хора от други времеви зони и други места, та май си е плюс;
– От време на време успявах да се наспя, повечето време – не;
– Случи се OpenFest, online, в общи линии без мое участие. Супер горд съм с екипа 🙂
Селекция “офисни” снимки:
– Вкъщи 1;
– Бургас 1;
– Бургас в полеви условия;
– Вкъщи 2;
– Бургас 2;
За новата година… Очаквам да не е по-зле от изминалата, или поне се надявам 🙂 Определено чакам с нетърпение да видя колко карантинни бебета ще се появят.
И ето ни една обща снимка.