Tag Archives: Next Gen

Добро ченге, лошо ченге

Post Syndicated from Антония original https://dni.li/2024/02/19/good-bad-cop/

Чавето гледа филм. Спира го и идва да ме пита:

– Каква е тази игра на добро ченге и лошо ченге?
– Не е точно игра. Когато полицаите хванат заподозрян – обикновено го разпитват по двойки. Единият полицай се прави, че е приятел на заподозрения и иска да му помогне. Държи се мило с него, казва му неща като “За твое добро е, за да се измъкнеш от тази ситуация, влизам ти в положението, вината не е твоя, разбирам те”. Другият полицай се държи заплашително и кряска как ще вкара заподозрения в затвора и ще го държи там докато изгние. Така двамата полицаи ошашкват заподозрения и той може да си признае всичко.
– Аме заподозреният не знае ли, че трябва да говори само в присъствието на адвокат?!?

Научили сме го добре

Измислици-премислици

Post Syndicated from original http://dni.li/2022/10/14/ducktales/

Имало едно време един човек, който бил СТАР колкото тати. Той си имал мама и детенце. Веднъж се разхождали в парка в Испания и УСТАНОВИЛИ, че някакъв лош им е откраднал паспортите! Затова трябвало да си търсят нов апартамент. Отново. Предложили им апартамент в един МЕМОСТЪРБАЧ на 14-я етаж. А те казали, че искат на 15-я етаж, за да ги хапят само рядко комарите, защото им били откраднали и машинките против комари. Накрая си намерили апартамент на стотния етаж, ама там трябвало да внимават повече като излизат на терасата, за да се пазят от ДРАКОНИТЕ.

КРАЙ.

Приказки

Post Syndicated from original http://dni.li/2021/02/21/prikazki/

Четем приказки с детето. И той коментира.

Хензел и Гретел

– Аз предпочитам тази вълшебна къща да е направена от суджук.

Снежанка и седемте джуджета

– Огледалце на стената, коя е най-красива на земята?
– Барбарела! – отговаря малкият, който е голям фен на Барбароните.

Котаракът в чизми

– А къде са чизмите на котката Мишка? Защо тя само спи и яде, а не ни прави царе? От утре да почнеш да я учиш да говори и ако не се научи – да я накажеш!

Мишка

Пижамено

Post Syndicated from Антония original https://dni.li/2020/07/21/hi-beauty/

И както вчера обяснявах, че по цял стоим по пижами, ще трябва да призная, че все пак от време на време се налага да сложим редови дрехи. Когато идват куриери например.

Метнала съм една рокля на закачалката – навлича се супербързо и докато асансьорът се качи от партера до 7 етаж даже успявам да се позагладя малко. Приемам доставката, затварям входната врата, изхлузвам роклята и скачам обратно в пижамата. Удобно.

Е, днес се замотах да разопаковам покупките по рокля. Детето ме съзря в непижамени дрехи за сефте от март насам сигурно, малко се стресна, след това ме разпозна все пак, усмихна се и ме поздрави:

„Здравей, красавице!“

Мамин благ Любовче